©2018 by Goluri.

Yürüyüş Okulu

1250 tl+KDV

26-29 Temmuz 2018

Kimine göre sağlıklı yaşam, kimine göre sivil hareket, kimine göre politik bir duruş, kimine göre yaratıcılık alanı, kimine göre de meditasyon. Yürümek sağlıklı her insanın günlük yaşamı içinde yapageldiği en doğal etkinliklerinden biri. Bir noktadan bir noktaya ulaşmak için elimizin (ayaklarımızın) altında  hazır bulunan doğal yeteneğimiz. Peki gerçekten yürümeyi biliyor muyuz? Ömrümüz boyunca attığımız hangi adımların farkında olduk? Yürüme deneyimi bize fazladan neler öğretebilir, bize verilen ömrü nasıl kıymetli kılabilir ve potansiyelimizi nasıl açığa çıkarabilir.

Doğa Takvimi Okulu

1250 tl+KDV

16-19 Ağustos 2018

Saat, takvim, mevsim. Alıştığımız ve sandığımızın aksine zaman doğada bir başka işliyor. İnsan yaşamını kolaylaştırmak için takvimleri ve kol saatlerini yarattı, oysa bu gelişme bizi doğayı anlamaktan da biraz kopardı. Cemreler, gündönümleri, kocakarı fırtınaları hep doğanın takvimi ile çalışır. Ve binlerce yıldır kırsal toplumlar bu tarihlere göre ürettiler. Değişik kültürler bu özel tarihlere farklı isimler verdiler. Zaman insan sistemlerinde doğrusal akar, doğada ise döngüsel. Doğa Takvimi Okulu’nda zamanın döngüselliğine, özel tarihlere bakacağız, doğanın döngüleri ve örüntülerini öğreneceğiz. Okul aynı zamanda bölgede Kolxoba adıyla bilinen bir doğa bayramının zamanında gerçekleşiyor. Kolxoba’yı birlikte kutlayalım.

Elma Okulu

1250 tl KDV

15-18 Kasım 2018

Elma. Tarih boyunca masallara, efsanelere konu olmuş; kimi zaman kutsal, kimi zaman tehlikeli ama her daim cezbedici bir meyve… 

Dünyanın her yerine yayılan, hep çok sevilen, lezzetli, besleyeyici elmanın doğadaki ve kadim kültürlerdeki anlamı ile tanışmak ister misiniz? Artvin-Murgul’un yükseklerinde, yüzlerce yıllık ‘Demir Elma’ ağaçlarının altında kuracağımız sohbet çemberlerimize ve ‘geleneksel Demir Elma Pekmezi’ imecemize bekliyoruz sizi.

Doğu Karadeniz’in muhteşem doğasında; Elma’nın sırrının peşine düşeceğimiz Elma Okulu’nda buluşalım.