top of page
IMG_8841 kopya.jpg

Keçi Okulu 

 

8-10 Mart 2024

Rize / Artvin

Kaçkar Dağlarının eteklerinde, çobanların eşliğinde, keçilerin doğum dönemine tanıklık etmek ve bir Karadeniz hikayesi yaşamak için gezimize sizleri bekliyoruz.

 

 

1.Gün 8 Mart 2024 Cuma

Sabah saatlerinde Rize-Artvin havaalanından karşıladığımız misafirlerimizle birlikte leziz bir kahvaltının ardından ilk sürümüzü ziyaret ediyor olacağız. Misafirperverliğiyle bizleri bekleyen çoban ailesinin keçilerine ve oğlaklarına gösterdiği bakım hepimizi büyüleyecek. Konaklama mekanımıza döndüğümüzde ateş başında bir akşam yemeği bizleri bekliyor olacak. İlk günün akşamında, keçicilik ile ilgili keyifli bir belgesel izliyor olacağız. Sohbetimize ve gezimize 55 yıllık çoban Yetişan İnce eşlik ediyor olacak. 

 

2. Gün 9 Mart 2024 Cumartesi

Konaklama mekanımızda alacağımız kahvaltının ardından keçi sürümüze doğru yola çıkacağız. Bu sefer Rize’nin Fındıklı ilçesindeki Papuzeni mezrasındaki sürümüze ulaştıktan sonra ev sahibi çobanımızla tanışacağız. Sürünün yolculuğu boyunca, çobanımız bilgileri ve hikayeleri ile bize rehberlik edecek. Ve sürümüzü güderken çobanlığın olmazsa olmazı doğa gözlemciliğinin püf noktalarını öğreneceğiz. Gün boyu hareket halinde ve dağlık bir arazide olacağımız için bugün öğle yemeklerimiz kumanya şeklinde olacak ama lezzet garanti. Ahıllara döndüğümüzde günün belki de en keyifli zamanı başlayacak. Gün boyu annelerini bekleyen oğlakların koşarak annelerine kavuşmalarını izlemek, doyulmaz anlar yaşatacak. Oğlaklarımız anne sütü ile karınlarını doyurduktan sonra sıra bu tatlı yavruları sevmeye gelecek. Keçilerle ve oğlaklarla geçen keyifli zaman dilimini tulum dinletisi, horon atölyesi ve atma türkü atölyesi ile geçecek bir akşama bağlayacağız. Akşam sohbetlerimize geleneksel metodlarla yün eğirme gereçleri, hikayeleri eşlik ediyor olacak. Geleneksel tatlılar ve atıştırmalıklar eşliğinde geçirdiğimiz sohbet akşamıyla günümüzü sonlandıracağız. 

 

3.Gün 10 Mart 2024 Pazar

Konaklama mekanımızda alacağımız kahvaltımızın ardından mekanımıza veda ederek Oğlak doğumlarına tanıklık edeceğimiz, sürüye eşlik edeceğimiz, keçicilik üzerine sohbet edeceğimiz ve doğa yürüyüşleri yapacağımız günün ardından geleneksel Doğu Karadeniz yemeklerini tadacağımız bir molanın sonrasında havaalanına ulaşmak üzere yola çıkacağız. 

 

Konaklama Mekanı: Livadi Bungalov / Fırtına Vadisi / Çamlıhemşin-RİZE

Gezi Ücreti: 10.750 TL + Genç ücreti: 8.500 TL

 

*Ücretimize şehirlerarası ulaşım ve alkollü içecekler hariç, her şey dahildir. 

*Misafirlerimizi Rize-Artvin havalimanından karşılayıp, yine aynı havalimanından yolcu ediyor olacağız. 

goluriturizm@gmail.com

0532 3707004

bottom of page